| 2021-06-13 samt 2021-08-29 |
En vecka mitt i den skånska naturen där du är omringad av bokskog, björk och lärkträd. Under denna vecka är det helheten som ligger i fokus. Kombinationen av att bo enkelt, äta läkande mat, yoga, meditation, reflektion och vandringar samt gemenskap och härliga skratt ger oss en ny nivå av energi i livet där stora förändringar kan ske. Eftersom det saknas WiFi och mobiltäckningen är dålig, passa på att ta en digital detox under veckan!
Didi är meditationsnunna samt en erfaren yogalärare som leder dig med trygg hand genom hela helgen. Didi har i många år hållit yogaresor utomlands men nu känner hon att det är dags att även erbjuda något i Sverige.
Energicirkel
Varje morgon startar vi med att dricka citronvatten, sjunga ett mantra och göra lite andningsövningar innan vi sätter igång med yogan. Detta hjälper kroppen att rensa, läka och sätta igång kroppen för en ny dag. Det här är en viktig aspekt av denna veckan som bidrar till att du snabbt kommer känna förändring i din kropp.
Utflykt under veckan
En dag mitt under veckan packar vi ner picnic, åker till havet och spenderar en heldag. Det tar 20 minuter till havet från stugan och vi känner till några fina ställen dit inte många andra hittar. Vi mediterar, badar och njuter av havet.
Vi kommer inte att bli fler än 10 personer i gruppen vilket ger en fin gemenskap. Hoppas du kommer med på det här genomhärliga retreatet!